Loading

Originál od návrhu po realizáciu

Dizajn bez kompromisov, podľa vašich predstáv. To je  zákazková výroba na mieru. Vlastný návrh priestoru, nábytok od stolára, kuchyne, sedačky, bytový textil. Všetky sú vám dôverne známe a pomerne často používané.

Moja ponuka tu nekončí. Šperkom každého interiéru, sú dekorácie. Reč je však o dielach, ktoré dokončia premenu anonymného obytného priestoru na domov, alebo pomôžu predať posolstvo, o ktoré sa usiluje vaša firma. Som proti „lapačom prachu“, vždy by malo ísť o predmety funkčné, s vysokou kvalitou spracovania, estetickou a umeleckou hodnotou. Len vtedy sú skutočným šperkom a plnia dôstojne svoje poslanie, potešiť oko a povzniesť ducha.


O čo presne ide?

V mojich návrhoch sa stretnete s odporúčaním na domácich autorov: maliarov, grafikov, sochárov, keramikárov. Jedna časť môjho bytia a pôsobenia prepadla florálnemu dizajnu. Mylný je však dojem, že ide len o remeselné zhotovenie kytíc a vencov na rôzne príležitosti, ktoré sa odohráva v  kvetinárstve. V mojom portfóliu nájdete možnosť návrhu a zhotovenie diela na mieru. Ide o priestorové objekty tvorené zo živých rastlín a kvetín, z trvácnych materiálov, sušených alebo inak upravených častí rastlín.  Môžu to byť paravány, steny, stojace dekorácie rôznej veľkosti, obrazy alebo dokonca šperky na zvláštne príležitosti.


Majú skutočne funkciu?

Áno, i keď hlavnou úlohou dekorácie je skrášliť, alebo doplniť priestor. Som vždy za, keď je dekorácia úžitkový predmet, plniaci i ďalšie funkcie. Interiérové rastliny napríklad okrem potechy oka  zvlhčujú a čistia vzduch, uvoľňujú atmosféru, podporujú regeneráciu a tlmia stres. Môžu sa stať však "kúskom" zaujímajúcim netradičné miesto, môžu byť vložené v originálne upravenom obale.  Drobné bežné kúsky ako sú aranžmány, vence na vchodové dvere, na terasy, balkóny a do interiéru nájdete v mojom obchodíku na portáli www.sashe.sk/pripravbyt  a samozrejmosťou je zhotovenie originálov na mieru podľa vašich špecifických požiadaviek.


Komerčné využitie?

Vhodné sú miesta ako čakárne, kozmetické, zdravotnícke , relaxačné, reštauračné a ubytovacie zariadenia a všetky im podobné oblasti služieb vedia z prítomnosti zelene a prírodných dekorácii naozaj získať.

Vkusná a primeraná výzdoba vchodu, a samotných miestností dokáže sprostredkovať v symboloch nielen firemné krédo, ale čo to napovie o firemnej kultúre a navodí želaný dojem ešte pred priamym kontaktom s vašim personálom.

Rôzne steny, paravány nielen že nahradia priečku, ale môžu splniť i estetickú úlohu, byť nositeľom firemných farieb, alebo viesť do priestoru vtip a poslúžia ako odrazový mostík pri začatí konverzácie.

Do formálneho prostredia môžu priniesť uvoľnenie a narušiť „sterilitu“. Typickým príkladom sú priestory recepcie hotela, či firmy. Trvácna dekorácia doplnená hoci o čerstvé kvety robí prostredie pultu a prvého kontaktu priateľskejšie, váš klient od prvej chvíle cíti, že je u vás správne.

Sezónna dekorácia pred vchodovými dverami do prevádzky, môže byť okrem „ bežnej sezónnej dekorácie“ pútačom, výkladom, prezentáciou a dôvodom na pristavenia s následným neplánovaným vstupom do predajne.


Ako to prebieha?

Ak ste mojim klientom pri návrhu interiéru, v rámci stanoveného konceptu začlením i adekvátne dekorácie. Ak je vašim želaním zhotovenie dekorácie na mieru, určite si najskôr rozoberieme vaše prvé podnety, požiadavky a predstavu o rozpočte.


Navrhnem vám smer, ktorým sa uberať, s ohľadom na technické možnosti realizácie. Ďalej vám vyhotovím náčrt objektu, ktorý spolu konzultujeme, doplníme o nové postrehy a nápady. Následne objekt naaranžujem podľa dohodnutého náčrtu a rozpočtu u vás v priestore.


Ako taká realizácia vyzerá je zachytené na fotografiách. Keďže máme  adventné obdobie v plnom prúde dopriala som vám práve dekorácie s touto tématikou.

Samonosný objekt ,zhotovený ako už spomínaný pútač, pred vstupom do kamenného obchodu. Druhou lahôdkou sú kvetinové šperky zhotovené pre príležitosť  fotografovania. Tieto čelenky zo živých kvetov zdobili hlávky  modeliek.